Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piłeś? Nie wchodź do wody!

Data publikacji 12.07.2021

Alkohol – główny „grzech” wczasowiczów nad wodą. Jego obecność w organizmie powoduje zaburzenie równowagi i niewłaściwą ocenę sytuacji i możliwości. W połączeniu z wodą stanowi śmiertelne zagrożenie. Niewiele zabrakło, a w ten sposób mógł stracić życie 41- latek z powiatu buskiego. Miał dużo szczęścia, że w porę z pomocą przyszli mu policjanci z zespołu wodnego w Chańczy.

W powiecie kieleckim na zalewach w Cedzynie i Chańczy pełnią w okresie wakacyjnym stałą służbę zespoły wodne. W tym roku już kolejny raz policyjni wodniacy udaremnili tragedię. Pod koniec czerwca pomogli 25-letniej Turczynce w Cedzynie. W ostatnią sobotę o pomocy ze strony mundurowych przekonał się 41-latek z powiatu buskiego.

Sytuacja wydarzyła się po godzinie 16:00 na zalewie Chańcza. Funkcjonariusze pełniący służbę na łodzi zwrócili uwagę na mężczyznę próbującego przepłynąć akwen. Pływak nie miał przy sobie żadnego sprzętu asekuracyjnego, a jego ruchy nie były dobrze skoordynowane. Policjanci podpłynęli do człowieka, który już wyraźnie opadł z sił i tylko utrzymywał się na powierzchni. Po chwili 41-latek już był na pokładzie policyjnej łodzi. Wyszło także na jaw, że wcześniej wypił niemało alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie blisko 1,5 promila. Dzięki czujności policjantów, mieszkaniec powiatu buskiego bezpiecznie dotarł na brzeg.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony