Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który wielokrotnie złamał sądowy zakaz zbliżania się i pozbawił pokrzywdzoną wolności

Data publikacji 12.07.2021

Bolesławieccy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który wielokrotnie złamał sądowy zakaz zbliżając się i nawiązując kontakt z byłą konkubiną. Ponadto 44-latek pozbawił kobietę wolności zamykając ją w miejscu zamieszkania oraz groził pobiciem. Podejrzany trafił do aresztu na okres 2 miesięcy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę, który przetrzymywał w mieszkaniu swoją byłą konkubinę. 44-letni mieszkaniec Bolesławca jest dobrze znany dzielnicowym, ponieważ był karany za znęcanie nad pokrzywdzoną i w marcu 2021 roku otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do kobiety.

Podejrzany od 27 maja br. wielokrotnie złamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z byłą konkubiną przychodząc pod mieszkanie, wszczynając awantury i wysyłając różne wiadomości tekstowe. Ponadto 3 lipca pozbawił kobietę wolności zamykając ją w miejscu zamieszkania i groził pobiciem.

Dzielnicowi po otrzymaniu informacji, że 44-latek może więzić kobietę natychmiast podjęli działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa pokrzywdzonej i zatrzymania sprawcy oraz ustaleniu okoliczności, w których kobieta została pozbawiona wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Bolesławcu

Film prowadzenie_boleslawiec.mp4

Opis filmu: Dwóch umundurowanych policjantów prowadzi zatrzymanego mężczyznę do radiowozu.

Pobierz plik prowadzenie_boleslawiec.mp4 (format mp4 - rozmiar 47.49 MB)

Pliki do pobrania

  • 91.93 KB
    Transkrypcja filmu
Powrót na górę strony