Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

Data publikacji 14.05.2008

1,2 promila alkoholu w organizmie miał kierowca autobusu, który wiózł pracowników do jednej z firm w okolicach Wrocławia. 2,7 promila miał kierowca samochodu zatrzymanego do kontroli drogowej. Dodatkowo próbował on przekupić policjantów. Natomiast w Lubiatowie nietrzeźwy 32-letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym potrącił trójkę dzieci, w wieku 8, 13 i 16 lat.

Dzisiaj oficer dyżurny komendy powiatowej w Ząbkowicach Śląskich otrzymał informację, że kierowca autobusu wiozącego pracowników do jednego z podwrocławskich zakładów pracy może być pod wpływem alkoholu. Dyżurny natychmiast wysłał na trasę przejazdu autokaru policyjne patrole. Przed Ząbkowicami policjanci zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej wskazany autobus, w którym podróżowało już kilkunastu pasażerów. Jak się okazało, 52-letni kierowca faktycznie był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,2 promila. W związku z tą sytuacją mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do komendy w Ząbkowicach.

Wczoraj policjanci z komendy powiatowej w Miliczu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Kierowca tego samochodu był również pijany – w organizmie miał 2,7 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej za przestępstwo, jakiego się dopuścił próbował on wręczyć policjantom korzyć majątkową oraz obiecywał im korzyć materialną w postaci mebli. Teraz grozi mu odpowiedzialność karna nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Również nietrzeźwi rowerzyści stanowią zagrożenie na drodze. Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 75-letni mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Natomiast 77-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialność nietrzeźwych kierowców jest niestety przyczyną wielu tragicznych wypadków na drodze. Wczoraj w Lubiatowie nietrzeźwy 32-letni mężczyzna jadąc samochodem osobowym potrącił trójkę dzieci, w wieku 8, 13 i 16 lat. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2,8 promila.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. W ubiegłym roku na Dolnym Śląsku pijani kierowcy, motocykliści, rowerzyści i piesi spowodowali 319 wypadków, w których rannych zostało 453 osoby. W wyniku poniesionych obrażeń 19 osób zmarło. W 2007 roku dolnośląscy policjanci zatrzymali ponad 13 tysięcy nietrzeźwych kierowców...
Powrót na górę strony