Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 20.07.2024

Nasz Kolega aspirant sztabowy Marek Dziakowicz zginął 9 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

ASPIRANT SZTABOWY MAREK DZIAKOWICZ
ur. 1975 r.zm. 2015 r.
Dzielnicowy Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w WałbrzychuAspirant sztabowy Marek Dziakowicz

Służbę w Policji rozpoczął 21 maja 2001 r. na stanowisku kursanta sekcji prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Kolejno był mianowany na stanowiska: aplikanta, policjanta, a następnie referenta sekcji prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Od 1 października 2005 r. dzielnicowy Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.

Był policjantem zdyscyplinowanym, pracowitym i sumiennym, otwartym na kontakty z innymi osobami. Jako dzielnicowy cieszył się szacunkiem lokalnej społeczności. Potrafił znaleźć wyjście z każdej trudnej sytuacji. Podczas interwencji niejednokrotnie ratował życie innych, z narażeniem własnego. Był honorowym dawcą krwi, wyróżniony przez regionalne centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Wałbrzychu w konkursie „Wałbrzych miastem krwiodawców”.

20 lipca 2015 r. przebywał na urlopie wypoczynkowym w miejscowości Gąski. Kiedy wraz z żoną i córką spacerował po plaży, zauważył wołającego o pomoc młodego mężczyznę, który znajdował się w morzu, około 30 metrów od brzegu. Wraz z grupą innych osób funkcjonariusz natychmiast podjął akcję ratunkową wobec tonącego mężczyzny. W wyniku akcji tonącego udało się uratować, natomiast funkcjonariusz poniósł śmierć.

(KGP / kp)

Powrót na górę strony