Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł” rozstrzygnięty!

Data publikacji 14.07.2021

W maju 2021 roku został ogłoszony ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.

Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie.

Zgodnie z Regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu mogła dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływał z dniem 27 czerwca 2021 r. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybrała komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.

Laureatami konkursu "Policjant, który mi pomógł" zostali:

  • st. sierż. Wioletta Domagała – dzielnicowy z Posterunku Policji w Zalesiu Górnym Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie (woj. mazowieckie);
  • asp. szt. Karol Kołodziejczyk – starszy dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji  w Łomży (woj. podlaskie);
  • sierż. szt. Joanna Michalak – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. (woj. wielkopolskie);
  • st. sierż. Grzegorz Partatus – dzielnicowy z  Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli (woj. lubuskie);
  • asp. szt. Mariusz Rebizant – dzielnicowy z Komisariatu III Policji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach (woj. śląskie).

Serdecznie gratulujemy!

(Biuro Prewencji KGP)

logo promujące konkurs. Po lewej stronie ręce wyciągnięte w górę do serca. Po lewej stronie napis Policjant, który mi pomógł. W prawym dolnym rogu gwiazda policyjna

Powrót na górę strony