Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na widok policjantów udawał, że się goli

Data publikacji 14.05.2008

Policjanci ze Słupska zatrzymali sześciu słupszczan podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Zabezpieczono ponad 20 gramów marihuany. Jeden z zatrzymanych próbując uciec przed funkcjonariuszami, wbiegł do pobliskiego mieszkania. Kiedy mundurowi weszli do środka, spokojnie stał w kuchni i udawał, że się goli.

Policjanci patrolujący wieczorem ul. Mierosławskiego zauważyli przed jednym z budynków grupę młodych mężczyzn. Ci na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Jeden z nich wyrzucił jakiś przedmiot i razem z kolegą zaczął uciekać. Jak się okazało, w zawiniątku była marihuana. Pozostali mężczyźni również próbowali uciec, ale natychmiast zostali zatrzymani.

Policjanci z innego patrolu ruszyli w pościg za zbiegłymi mężczyznami. Okazało się, że wbiegli do jednego z pobliskich mieszkań. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka, jeden z nich był w kuchni i udawał, że się goli. Drugi schował się w szafie w spiżarni.

W mieszkaniu przebywał również 18-letni Sławomir T. Policjanci znaleźli przy nim ponad 20 gramów marihuany.

Sześciu zatrzymanych to mieszkańcy Słupska w wieku od 18 do 20 lat. Byli pod wpływem narkotyków. Osadzono ich w policyjnym areszcie. Już przyznali się do posiadania marihuany. 18-letni Sławomir T. przyznał się również do handlu narkotykami. Wobec niego sąd zastosował dozór policyjny. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym - nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony