Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał przekupić policjanta

Data publikacji 14.05.2008

Policjanci z nidzickiej "drogówki" zatrzymali kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 30 km. 41-letni mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie drogowe, próbował wręczyć funkcjonariuszom 10 euro i 500 rubli. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 9.00 na krajowej "siódemce", w miejscowości Litwinki policjanci z nidzickiej "drogówki" zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Jak się okazało, 41-letni obywatel Rosji popełnił wykroczenie drogowe, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 30 km.

Policjanci poinformowali kierowcę o złamaniu prawa. Za popełnione wykroczenie drogowe ukarali go 300-złotowym mandatem karnym. Jednak 41-latek nie zamierzał płacić grzywny. Wyjął natomiast z portfela 10 euro i 500 rubli i usiłował wręczyć je policjantom. Kierowca był przekonany, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Nie spodziewał się jednak, że zostanie zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Banknoty zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony