Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za brak opieki nad agresywnym psem

Data publikacji 14.05.2008

Kara grzywny, nawet do 5 tys. zł, grozi właścicielom psa, który pogryzł chłopca jadącego rowerem. Właścicielka czworonoga schowała swojego pupila do kojca, a sama uciekła do domu. Nie chciała podać swoich danych.

Olsztyńscy policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie właścicieli psa, który zaatakował jadącego na rowerze chłopca. 14-letni chłopiec wraz z dziadkiem wracali z przejażdżki rowerowej do domu. Nagle podbiegł do nich agresywny pies, bez kagańca i ugryzł w nogę chłopca. Właścicielka czworonoga widząc to zdarzenie, natychmiast zabrała psa i schowała go do kojca. Sama zaś uciekła do domu.

Dziadek poszkodowanego powiadomił policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, próbowali skontaktować się z właścicielką, ale ta nie otwierała drzwi i udawała, że nikogo nie ma w domu.

Matka chłopca zabrała go do szpitala. Gdy po pewnym czasie pod wskazany adres przyjechał inny patrol, funkcjonariusze zastali na podwórku starszą kobietę. Nie chciała podać swoich danych osobowych w końcu jednak podała imię. W policyjnych bazach danych figurowała jako mieszkanka tego lokalu.

Policjanci poinformowali kobietę o skierowaniu wniosku do sądu grodzkiego za niewłaściwą opiekę nad psem oraz odmową podania swoich danych. Grozi jej kara nawet do 5000 złotych grzywny.
Powrót na górę strony