Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Tytoniowy" partner

Data publikacji 14.05.2008

Opatowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zatrzymali do kontroli peugeot parnter. W skrzyni ładunkowej auta było prawie 14 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Wewnątrz pojazdu służbowy pies znalzał jeszcze amunicję do broni palnej.

Mieszkaniec powiatu chełmskiego nie spodziewał się kontroli policjantów i strażników granicznych. Kiedy ci zaczęli sprawdzać jego pojazd, nie krył zdenerwowania. Funkcjonariusze w skrzyni ładunkowej znaleźli blisko 14 tys. paczek papierosów, które nie miały polskich znaków akcyzy. Kierowca tłumaczył, że towar kupił od nieznanych mu obywateli Ukrainy. Z ładunkiem jechał do swojego województwa, aby tam zarobić na sprzedaży kartonów. Policyjny pies, w drzwiach peugeota, wywąchał jedną sztukę amunicji do sportowej broni palnej.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 32-latek naraził Skarb Państwa na straty ponad 103 tysiące złotych. Dzisiaj mężczyzna będzie doprowadzany do prokuratury. Może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony