Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowi funkcjonariusze w lubelskim garnizonie

Data publikacji 16.07.2021

Kolejni policjanci zasilili lubelski garnizon Policji. W szeregi naszej formacji wstąpiło 35 nowych funkcjonariuszy. Policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – insp. Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe. Wręczone zostały także odznaczenia resortowe dla funkcjonariuszy i pracowników za ich zaangażowanie i profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych.

 młodzi policjanci ślubują na sztandar

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowanie złożyło 35 nowych funkcjonariuszy. "Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki.  Młodych funkcjonariuszy powitał w naszych szeregach  Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie – inspektor Artur Bielecki. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

 komendant wręcza legitymacje policjantom

Nowi funkcjonariusze zostali przyjęci w trzecim w tym roku naborze. Wśród tej grupy mundurowych jest 26 mężczyzn i 9 kobiet. Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród  nowych mundurowych, ośmiu posiada tytuł ratownika, 13 - uprawnienia instruktora sportu, z kolei 5 - uprawnienia do kierowania łodzią motorową.

Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny. Nowi stróże prawa zasilą szeregi komend w: Lublinie, Zamościu, Chełmie, Łukowie, Łęcznej, Rykach, Krasnymstawie, Puławach, Świdniku, Parczewie, Włodawie, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy, bo 14 osób, zostało przydzielonych do KMP w Lublinie.

 młode policjantki stoją w szeregu i trzymają legitymacje służbowe

Łącznie z lipcowym naborem, do służby przyjęliśmy w tym roku już 87 funkcjonariuszy.  Następne przyjęcia w szeregi lubelskiego garnizonu Policji planowane są we wrześniu, listopadzie i grudniu.

Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia odznaczeń resortowych dla funkcjonariuszy i pracowników za ich zaangażowanie, profesjonalizm i wybitne osiągnięcia podczas wykonywania obowiązków służbowych. Odznakę Zasłużony Policjant nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego odebrało podczas dzisiejszej uroczystości 11 funkcjonariuszy. Przyznane zostały także dwa medale Za Zasługi dla Policji.

komendant wręcza odznaczenia

Szef lubelskiego garnizonu w pierwszej kolejności pogratulował wyróżnionym funkcjonariuszom. Podkreślając szczególnie trudny w ostatnim roku czas,  podziękował policjantom za ich zaangażowanie, oddane serce i wolny czas poświęcony dla dobra służby.  Komendant życzył nagrodzonym powodzenia na dalszej drodze zawodowej i prywatnej.

 przemowa komendanta wojewódzkiego

Komendant z kolei witając w szeregach nowych stróżów prawa zapewnił, że wstąpili oni do formacji nowoczesnej, potrzebującej młodych i energicznych ludzi, którzy będą tę służbę rozwijać. „…Nakładając ten mundur bierzecie na siebie odpowiedzialność za Naszą formację. Myślę, że będziecie wzorowymi funkcjonariuszami, którzy będą przestrzegać zasad wypowiedzianych w ślubowaniu…” - powiedział komendant. Młodym adeptom życzył powodzenia, satysfakcji z pomagania innym ludziom, a także wsparcia płynącego od najbliższych.

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości ślubowania.

podkom. Anna Kamola

Powrót na górę strony