Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nieletni rozbójnicy

Data publikacji 14.05.2008

Śląscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy od dłuższego czasu terroryzowali młodszych kolegów. Młodzi ludzie zastraszając dzieci, bijąc i grożąc niebezpiecznymi narzędziami, zabierali im kieszonkowe. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z Gliwic zwalczający przestępczość wśród nieletnich zatrzymali dwóch nastolatków, którzy zabierali młodszym kolegom pieniądze. Młodzi przestępcy wymuszali kieszonkowe od dzieci w rejonie szkół podstawowych i gimnazjów w jednym z miast powiatu. Dwaj chłopcy w wieku 14 i 16 lat przed szkołami zaczepiali młodsze od nich dzieci i zmuszali je przemocą bądź groźbami do oddania kieszonkowego. Ofiarami nieletnich przestępców były dzieci w wieku od 9 do 12 lat.

Na podstawie sporządzonych rysopisów policjanci wytypowali dwóch nastolatków. Pierwszy z nich został zatrzymany wczoraj. Stróże prawa znaleźli przy nim niebezpieczne narzędzia, którymi terroryzowano ofiary. Jego młodszy kompan został zatrzymany dziś rano. Okazało się, że był już karany przez sąd dla nieletnich za podobne przestępstwa. Policjanci podejrzewają obu nieletnich o dokonanie kilkunastu kradzieży rozbójniczych i rozbojów. Sprawdzają również, czy przestępczy duet nie współdziałał z innymi osobami. O dalszym losie nieletnich zdecyduje wkrótce sąd.

Powrót na górę strony