Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomyślny finał negocjacji

Data publikacji 14.05.2008

Policjanci odebrali elektroniczną informację o tym, że w jednym z mieszkań w Bydgoszczy przetrzymywana jest 26-letnia kobieta. Okazało się, że 68-letni mężczyzna nie chciał wypuścić z mieszkania swojej córki. Policyjni negocjatorzy prowadzili z nim rozmowy przez kilka godzin. W końcu udało się uwolnić kobietę.

Dzisiejszej nocy bydgoscy policjanci otrzymali pocztą elektroniczną informację od 26-letniej kobiety, o tym iż jest przetrzymywana w domu przez swojego 68-letniego ojca. Kobieta napisała, że ojciec nie chce jej wypuścić z mieszkania i dziwnie się zachowuje.

Na miejsce został wysłany patrol. Policjantom nikt nie otworzył drzwi. W związku z czym dyżurny komendy miejskiej skontaktował się telefonicznie z 68-latkiem i przez ponad godzinę usiłował go przekonać, aby otworzył drzwi i wypuścił córkę. Ponieważ prowadzona rozmowa nie przyniosła rezultatu, podjęto decyzję o wysłaniu na miejsce policyjnych negocjatorów.

W międzyczasie z policją telefonicznie kontaktowała się przetrzymywana w domu kobieta, która mówiła, że ojciec zaczyna zachowywać się agresywnie i nadal odmawia otwarcia drzwi. Na miejsce zostały wezwane też wszystkie służby ratunkowe. Ze względów bezpieczeństwa odcięto gaz i prąd w budynku.

Rozmowy negocjatorów z mężczyzną trwały kilka godzin. Do działań włączono również policjantów z sekcji antyterrorystycznej. W czasie trwania negocjacji kobiecie udało się wyrzucić z mieszkania klucze do drzwi, dzięki czemu policjanci weszli do środka. Podjęte przez funkcjonariuszy działania zakończyły się pomyślnie. Starszy mężczyzna i jego córka zostali odwiezieni do szpitala na badania. Nikt nie doznał żadnych obrażeń.
Powrót na górę strony