Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy brutalnego napadu

Data publikacji 14.05.2008

Zielonogórscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na młodego mężczyznę. Bandyci dotkliwie pobili i okradli swoją ofiarę. Posługiwali się przy tym sfałszowaną legitymacją policyjną. W zatrzymaniu bandytów wzięli udział również policyjni antyterroryści.

Do napadu doszło w sobotę w Drzonkowie. Kilku zamaskowanych mężczyzn posługując się podrobioną legitymacją policyjną napadło na 28-letniego mężczyznę. Bandyci byli bardzo brutalni. Dotkliwie pobili mężczyznę, a także grozili mu pozbawieniem życia. Zabrali mu telefon komórkowy i pieniądze.

Wyjaśnieniem sprawy od razu zajęli się kryminalni. Policjanci już dzień po napadzie ustalili przebieg zdarzenia. Wytypowali również osoby, które mogły brać udział w napadzie. W konsekwencji zatrzymali trzy osoby.

Jeden z zatrzymanych, 51-letni Zbigniew P., był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Podczas przeszukań w mieszkaniach sprawców funkcjonariusze zabezpieczyli m.in.: sfałszowaną legitymację policyjną, pałkę, radiostację. Policjanci przypuszczają, że zatrzymani mężczyźni mogli dokonywać napadów metodą „na policjanta”, dlatego analizują podobne zdarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie.

Policjanci już wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony