Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana matka z dzieckiem na imprezie

Data publikacji 14.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 36-letnią mieszkankę gminy Stopnica, która nie dość, że miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie, to jeszcze "opiekowała się" swoim 8 miesięcznym dzieckiem.

Buscy policjanci kobietę zatrzymali w trakcie imprezy, na której przebywała wraz ze swoim 8 miesięcznym dzieckiem. Jak się okazało, 36-latka była pijana – miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że kobieta "bawiła" się w jednym ze stopnickich mieszkań już od piątku. Przez cały ten czas pod jej opieką przebywał malutki chłopczyk. Kiedy do mieszkania, w którym w najlepsze trwała "zakrapiana" zabawa weszli policjanci, "imprezowicze" nie kryli swojego zaskoczenia.

Dziecko natychmiast trafiło pod fachową opiekę lekarzy z pobliskiego szpitala. Jak się okazało chłopczyk ma na główce widoczne obrażenia. Teraz biegli ocenią, czy mogły one powstać w wyniku nieszczęśliwego wypadku oraz jaki jest ich zakres. Życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo. Jego nieodpowiedzialna matka została przewieziona policyjnym radiowozem do aresztu. Kobieta ma już ograniczone prawa rodzicielskie do 5 pozostałych swoich dzieci, które przebywają w ośrodkach wychowawczych.

Jak tylko 36-latka wytrzeźwieje, czeka ją spotkanie z prokuratorem. Za narażenie dziecka na utratę zdrowia i życia może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony