Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja CEPOL

Data publikacji 14.05.2008

"Porządek publiczny, kierowanie zgromadzeniami i przykłady chuligaństwa" – pod takim tytułem odbywa się w słupskiej Szkole Policji międzynarodowa konferencja zorganizowana pod auspicjami Europejskiego Kolegium Policyjnego CEPOL.

Przedstawiciele 15 państw przez trzy dni wymieniać się będą doświadczeniami w zakresie zapewniania bezpieczeństwa podczas międzynarodowych imprez sportowych oraz krajowych meczów piłki nożnej. Swoje oświadczenia związane z zabezpieczaniem piłkarskich spotkań przedstawią między innymi przedstawiciel Policji niemieckiej gen. Michael Kuchenbecker - szef zabezpieczenia podczas piłkarskich pojedynków w Dortmundzie, w ramach Mistrzostw Świata 2006.

W czwartek, w drugim dniu konferencji, głównym tematem będzie wykorzystanie specjalistycznych jednostek Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego. Praktyczny pokaz umiejętności zaprezentuje szkoląca się aktualnie w słupskiej szkole 15 zmiana jednostki specjalnej, która wyjedzie na misję do Mitrovicy.

Niewątpliwą zaletą tej konferencji jest możliwość wymiany doświadczeń z przedstawicielami Policji innych państw. Jednym z efektów seminarium będą materiały szkoleniowe, które posłużyć mogą do szkolenia polskich, a także ukraińskich policjantów realizujących zadania związane z mistrzostwami EURO 2012.

Europejskie Kolegium Policyjne CEPOL organizuje rocznie kilkadziesiąt szkoleń w całej Europie. Dzięki takim spotkaniom policjanci mogą dzielić się „dobrymi praktykami” w walce z przestępczością, która nie uznaje granic państwowych.

Powrót na górę strony