Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże

Data publikacji 14.05.2008

Kluczborscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże i włamania do samochodów oraz kradzieże lawet i przyczepek samochodowych na terenie 5 powiatów. To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. Do tej pory w ręce stróżów prawa wpadło 7 osób działających w jednej grupie. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Od 1 marca do 24 kwietnia na terenie powiatu i miasta Kluczborka doszło do sześciu kradzieży lawet, przyczepek, kół i części samochodowych o łącznej wartości szacowanej na ponad 100 tys. złotych.

Informacje zbierane przez pracujących nad tymi sprawami policjantów, po ich szczegółowej analizie i weryfikacji, doprowadziły do pierwszych podejrzanych. 6 maja funkcjonariusze zatrzymali pierwsze 4 osoby, kolejne 3 wpadły w ich ręce wczoraj.

Do przestępstw dochodziło na terenie powiatów oleśnickiego, kępińskiego, wieruszowskiego, wieluńskiego i kluczborskiego.


Czterej zatrzymani, w wieku od 21 lat do 32 lat z powiatów wieruszowskiego, kępińskiego, namysłowskiego oraz kluczborskiego, przyznali się do zarzucanych im czynów. Roman W. (32 lata), Łukasz O. (24 lata) – mieszkańcy powiatu wieruszowskiego, Tomasz S. (21 lat) – mieszkaniec powiatu namysłowskiego oraz Damian K. (28 lat) – mieszkaniec powiatu kępińskiego, odpowiedzą za kradzieże aut, lawet, przyczepek, kół i innych części samochodowych oraz włamania do samochodów. Dwóch z zatrzymanych mężczyzn odpowie również za paserstwo.


Podczas przeszukań w miejscach zamieszkania funkcjonariuszom udało się odzyskać część skradzionego mienia w postaci przyczepek, radioodtwarzaczy, nadajników CB, kół, opon i innych części samochodowych. Część przedmiotów pochodzących z kradzieży została zbyta. Skradzione lawety i przyczepki po zmianie numerów fabrycznych zostały zalegalizowane w Namysłowie i Wieruszowie, a następnie sprzedane w powiecie namysłowskim i kłobuckim.

Wczoraj policjanci zatrzymali kolejne trzy osoby. Funkcjonariusze odzyskali dwa ciągniki rolnicze pochodzące z kradzieży na terenie powiatu wieruszowskiego i wieluńskiego. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na około 65 tys. złotych.

Dwóch mężczyzn stanęło już przed Sądem Rejonowym w Kluczborku. 32 – letni Roman W. został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a 24 – letni Łukasz O. podpisywał będzie listę osób dozorowanych.

Dziś kluczborska prokuratura przesłucha kolejne osoby zatrzymane w tej sprawie.

Podejrzanym za zarzucone czyny grożą kary do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony