Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował zgwałcić kobietę, został zatrzymany przez policjantki i trafił do aresztu

Data publikacji 20.07.2021

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 24-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie gwałtu na mieszkance Gdyni. 28-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie. Teraz grozi mu nawet do 12 lat więzienia

W sobotę, 17.07.2021 r., rano, dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o próbie gwałtu, do której miało dojść w jednym z parków przy Alei Zwycięstwa. Dyżurny po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierował tam najbliżej znajdujące się policyjne patrole. Kryminalni ustalili, że sprawca zaatakował 30-letnią kobietę, która szła do pracy. Na jej krzyki zareagował przypadkowy przechodzień, który spłoszył napastnika.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z monitoringu. Policjanci ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia, rysopis i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilka godzin później policjantki kryminalne z Wrzeszcza na ul. Lendziona zatrzymały 24-latka z Gdańska podejrzanego o ten czyn.

Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania zgwałcenia. Wczorajszą decyzją sądu, 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Teraz mieszkańcowi Gdańska grozi nawet do 12 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony