Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o groźby karalne i podpalenie samochodu zatrzymany

Data publikacji 20.07.2021

Policjanci pionu operacyjnego jednego z wałbrzyskich komisariatów zatrzymali 62-latka podejrzanego o podpalenie samochodu osobowego w Szczawnie-Zdroju. Funkcjonariusze ustalili dodatkowo, że mężczyzna wcześniej groził pokrzywdzonemu. W grę wchodził konflikt związany z rozliczeniem finansowym za wykonaną pracę. Sprawcy za popełnione przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wałbrzyscy funkcjonariusze informację o podpaleniu jednego z zaparkowanych przy ulicy w Szczawnie-Zdroju samochodów osobowych otrzymali w minioną sobotę po godzinie 22.30. W wyniku przeprowadzonych działań policjanci szybko ustalili, że w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, a osobą odpowiedzialną za podłożenie ognia może być 62-latek, mieszkający kilkaset metrów dalej.

Podejrzany został zatrzymany już po kilkudziesięciu minutach. Podczas czynności procesowych przyznał, że wzniecił ognień wrzucając do wnętrza samochodu podpałkę do grilla. Miał także wcześniej grozić pokrzywdzonemu 70-latkowi pobiciem, gdyż ten nie wypłacił mu pieniędzy za wykonaną pracę.

Teraz 62-latek stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło KMP w Wałbrzychu

  • policjant siedzi przy stoliku z osobą zatrzymaną
  • maska zniszczonego samochodu
  • auto po pożarze
Powrót na górę strony