Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Specjalna grupa przeanalizuje wydarzenia na stadionie w Bełchatowie

Data publikacji 14.05.2008

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi została powołana specjalna grupa, która przeanalizuje wydarzenia związane z zakłóceniem meczu Finału Pucharu Polski pomiędzy drużynami Wisła Kraków - Legia Warszawa. Policjanci sprawdzą zapis monitoringu stadionowego i kamery policyjnej.

W stan gotowości postawiono policjantów z łódzkiego garnizonu wspieranych przez funkcjonariuszy z Warszawy i Krakowa. Dla zapewnienia ładu i porządku organizator zatrudnił na stadionie w Bełchatowie i wokół niego ponad 200 porządkowych oraz agentów ochrony. Nie obyło się niestety bez incydentów.

Około 18.34 kibice Legii Warszawa zapalili race i zaczęli nimi rzucać w stronę kibiców Wisły Kraków. Po pokonaniu ogrodzenia grupa ponad 100 osób wtargnęła na murawę boiska. Na wniosek organizatora interweniowali policjanci, którzy użyli miotaczy gazu pieprzowego. Mecz został przerwany na około 10 minut. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy oddziału prewencji w Łodzi szybko przywrócono ład i porządek na stadionie.

Dzisiaj przed sądem odpowie trzech z zatrzymanych chuliganów. Policjanci ze specjalnej grupy przeanalizują także zapis monitoringu stadionowego i kamery policyjnej. Pomocne także będą materiały przygotowane przez przedstawicieli mediów. Funkcjonariusze ocenią również przebieg interwencji podjętej przez służby ochrony, co do której pojawiło się sporo zastrzeżeń.
Powrót na górę strony