Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni zabezpieczyli blisko 4,5 kg konopnego suszu

Data publikacji 21.07.2021

Chełmscy kryminalni zabezpieczyli blisko 4,5 kilograma suszu konopi oraz sprzęt służący do wytwarzania środków odurzających. W związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli już notowani za przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Z kolei drugi odbywa karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego. Dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty.

W miniony poniedziałek, 19.07.2021 r., policjanci kryminalni z chełmskiej komendy weszli na teren jednej z posesji w gminie Wojsławice. Z ich ustaleń wynikało, że osoby, które tam przebywają mogą wytwarzać narkotyki. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. W różnych pomieszczeniach wolnostojącego domu i na strychu znaleźli namioty i sprzęt służący do wytwarzania środków odurzających. W wyniku przeszukania zabezpieczyli łącznie blisko 4,5 kilograma suszu konopi.

W związku z tą sprawą zatrzymali przebywających tam dwóch mieszkańców Chełma w wieku 19 i 23 lat. Jak się okazało, obaj mężczyźni byli już notowani za przestępstwa narkotykowe. Młodszy z nich ukrywał się, poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku. Z kolei starszy odbywa już karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.

Dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą z ich udziałem wykonywane dalsze czynności procesowe.

(KWP w Lublinie / mw)

  • Susz konopny w namiocie
  • Susz konopny w namiocie
  • Susz konopny w namiocie
  • nieumundurowany policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja prowadzi zatrzymanego mężczyznę, który ma na sobie czarną koszulkę
  • nieumundurowany policjant w żółtej kamizelce z napisem Policja prowadzi zatrzymanego mężczyznę, który ma na sobie żółtą koszulkę
Powrót na górę strony