Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg za pijanym motocyklistą

Data publikacji 14.05.2008

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali po pościgu motocyklistę, który wcześniej nie chciał zatrzymać się do kontroli. Nie dość, że mężczyzna był pijany - 3 promile alkoholu w organizmie, to nie miał jeszcze dokumentu tożsamości, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia motocykla. Odpowiedzialność karną poniosła także jego dziewczyna – pasażerka, która już zapłaciła mandat za jazdę bez kasku.

Policjanci zauważyli motocykl bez tablicy rejestracyjnej na ul. Mickiewicza. Jechali na nim chłopak i dziewczyna. Pasażerka nie miała włożonego kasku. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać motocykl do kontroli. Mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać przed policyjnym motocyklem po osiedlowych uliczkach. Po kilku minutach został zatrzymany przy ul. Słowackiego. Kierujący motocyklem nie chciał powiedzieć, jak się nazywa. Nie miał też żadnych dokumentów tożsamości, prawa jazdy, ani dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia motocykla. Ponadto czuć było od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie miał 3 promile alkoholu.

Pasażerka, po ukaraniu mandatem karnym za jazdę bez kasku, została zwolniona, natomiast kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Teraz 24-letni mieszkaniec Lublina odpowie za jazdę po pijanemu, bez uprawnień i za wykroczenie, jakim była odmowa podania danych funkcjonariuszowi Policji.
Powrót na górę strony