Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci pilotowali samochód z rodzącą kobietą

Data publikacji 22.07.2021

Przedwczoraj, policjanci z krakowskiej drogówki w trakcie pełnionej służby udzielili pomocy rodzącej kobiecie. Dzięki sprawnemu pilotażowi samochodu, w którym znajdowała się przyszła mama, dotarła ona do szpitala na czas, gdzie uzyskała profesjonalną opiekę.

Policjanci sierż. Patrycja Doroż oraz sierż. szt. Andrzej Judasz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 20 lipca br. po godzinie 13.00, zmierzyli się z nietypowym zdarzeniem. W trakcie realizacji zadań służbowych w rejonie ulicy Skotnickiej w Krakowie przy radiowozie zatrzymał się mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Skoda. Był on wyraźnie zdenerwowany i poprosił funkcjonariuszy „drogówki” o pomoc w szybkim przejeździe do jednego z krakowskich szpitali na oddział ginekologiczno-położniczy, gdyż w pojeździe znajdowała  się jego żona, u której rozpoczęła się akcja porodowa. Wobec potrzeby pilnego dotarcia na oddział położniczy policjanci podjęli decyzję o pilotażu pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po wcześniejszym udzieleniu kierowcy krótkiego instruktażu jak ma zachować się w trakcie przejazdu ruszyli przez zatłoczone w godzinach szczytu miasto.

Dzięki sprawnym działaniom mundurowych rodząca kobieta szybko trafiła do szpitala, gdzie została przekazana pod fachową opiekę medyków, aby dziecko mogło przyjść na świat w bezpiecznych warunkach.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony