Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani trzej sprawcy brutalnego pobicia

Data publikacji 14.05.2008

Policjanci z Nekli i Kostrzyna potrzebowali niecałe półtorej godziny by ustalić i zatrzymać sprawców brutalnego napadu. Trzej pijani mężczyźni zaatakowali kierowcę forda eskorta, gdy ten zatrzymał się na poboczu drogi dotkliwie go pobili, ranili nożem a potem okradli. Trójce rozbójników grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjant pełniący dyżur w posterunku policji w Nekli odebrał informację o pobiciu w Opatówku. Dzwonił sam pokrzywdzony - mieszkaniec Poznania - dodając, że napastnicy również okradli go z pieniędzy.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, gdzie czekał na nich napadnięty. Pobity mężczyzna powiedział, że w momencie gdy zatrzymał swojego forda na poboczu drogi, z pobliskiego lasu wyjeżdżał właśnie opel astra. W pewnym momencie z tegoż samochodu wyskoczyło trzech mężczyzn i zupełnie bez żadnego powodu zaczęli niszczyć jego samochód. Po krótkiej chwili wyciągnęli napadniętego z auta i przewrócili na ziemię kopiąc bardzo dotkliwie. Jeden z napastników chwycił 20-latka za głowę od tyłu i przyłożył nóż do gardła i w trakcie szamotaniny rozciął mu podbródek. Samo pobicie nie dało jednak satysfakcji rozbójnikom, Jeden z nich zabrał pobitemu portfel z dokumentami i gotówką, a w tym samym czasie pozostali z samochody wyciągnęli radio i CB radio.

Napadnięty mężczyzna opisał funkcjonariuszom sprawców rozboju, lecz zapamiętał tylko początkowe litery z tablicy rejestracyjnej opla. Ta informacja zasugerowała stróżom prawa, że pojazd może być zarejestrowany w pobliskim Kostrzynie i z tamtymi policjantami od razu nawiązali kontakt. Szybkie, sprawne i zdecydowane działanie funkcjonariuszy, a także doskonała znajomość podległego terenu i środowiska spowodowało, że już po 90 minutach od momentu brutalnego pobicie jego sprawcy wpadli w ręce policjantów.

Zatrzymani rozbójnicy to 23-letni Arkadiusz G., 27-letni Grzegorz M. i 28-letni Damian F. Cała trójka to mieszkańcy okolicznych miasteczek i jest doskonale znana policjantom ze swoich wcześniejszych "dokonań". W momencie zatrzymania wszyscy byli pijani, a ich agresja z minuty na minutę rosła wobec czego pobrano im krew by sprawdzić czy są również po zażyciu narkotyków.

Część skradzionego mienia wróciła do rąk właściciela. Rozbójnikom za brutalne pobicie z użyciem noża i kradzież grozi kara nawet do 12 lat więzienia.
Powrót na górę strony