Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów siekierą

Data publikacji 23.07.2021

Nie uniknie odpowiedzialności karnej mieszkaniec gminy Żabno, którego dąbrowscy policjanci zatrzymali po pościgu w związku z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas interwencji zaatakował funkcjonariuszy siekierą.. Teraz żabnianin odpowie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się wczoraj (22.07.2021) po godzinie 20.30. Policjanci z dąbrowskiej drogówki w trakcie punktu pomiaru prędkości na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej ujawnili pojazd marki BMW bez przedniej tablicy rejestracyjnej, którego kierowca poruszał się z prędkością 120 km/h, przy dozwolonej na tym odcinku jezdni 50 km/h. Mundurowy wykonujący pomiar dał wyraźny znak kierującemu przekraczającemu prędkość do zatrzymania, lecz ten nie zwalniał i oślepiał funkcjonariusza światłami drogowymi. Policjant w ostatnim momencie zdążył odskoczyć na wysepkę dla pieszych rozdzielającą pasy jezdni przed rozpędzonym pojazdem. Kierowca przejechał przez chodnik dla pieszych i kontynuował jazdę. 

Mundurowi rozpoczęli pościg za niebezpiecznym kierowcą, który poruszał się w kierunku obwodnicy miasta, a następnie w kierunku ul. Żabieńskiej. W trakcie ucieczki kierowca BMW zjeżał na przeciwległy pas ruchu i stwarzał zagrożenie dla innych pojazdów. Na ul. Żabieńskiej kierujący BMW zjechał w ulicę jednokierunkową, gdzie zatrzymał pojazd na pustej parceli. Policjanci, dobiegając do pojazdu, zauważyli, że kierowca, wysiadając z niego, sięga po jakiś przedmiot leżący na fotelu pasażera, jak się okazało, była to siekiera, którą  zamachnął się na jednego z policjantów. Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych, groził im pozbawieniem życia. Gdy w końcu odrzucił siekierę i zaatakował policjantów pięściami, został obezwładniony. Funkcjonariusze ujawnili jeszcze dwie siekiery w jego samochodzie oraz narkotyki. 

Kierowcą okazał się 47-latek z gminy Żabno. Pobrano mu krew do badań na obecność substancji psychoaktywnych w jego organizmie. Agresor został zatrzymany, a pojazd, którym się poruszał, został zabezpieczony. 47-latek odpowie karnie za czynną napaść na funkcjonariuszy, naruszenie ich nietykalności, znieważenie, posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony