Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Lipna odzyskali zestaw pojazdów z towarem wartości ponad pół miliona złotych

Data publikacji 26.07.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, odzyskali zestaw pojazdów z towarem warte ponad pół miliona złotych. Na miejscu zatrzymano obywatela Litwy, który był kierowcą auta. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu cudzoziemca.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, we współpracy z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji, odzyskali zestaw pojazdów wraz z towarem. Do namierzenia TiR-a doszło w minioną środę (21.07.2021). Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą zatrzymał się na stacji paliw w Kikole, aby przeczekać noc i rano ruszyć w dalszą drogę. Zestaw pojazdów ukradziony został kilka dni wcześniej na terenie Niemiec i dotrzeć miał na Litwę.

Kryminalni, w trakcie wykonywanych czynności, zatrzymali kierowcę ciężarówki, który ukrywał się w kabinie auta. Okazało się, że przewożony towar również pochodził z kradzieży. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że łączna kwota odzyskanego przez policjantów mienia to ponad pół miliona złotych

61-letni obywatel Litwy usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia. W piątek (23.07.21) sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi tymczasowo w areszcie.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony