Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali życie mężczyzny, który zasłabł za kierownicą swojego pojazdu

Data publikacji 27.07.2021

Lubińscy policjanci mł. asp. Tomasz Górka i sierż. szt. Hubert Woch, uratowali życie kierowcy, który zasłabł w trakcie jazdy. Z poszkodowanym nie było żadnego kontaktu. Tętno ani oddech nie były wyczuwalne. Funkcjonariusze wspólnie z ratownikami medycznymi, którzy zauważyli to zdarzenie, poprzez resuscytację krążeniowo-oddechową, przywrócili funkcje życiowe 63-latka. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy a jego stan medycy określają jako dobry.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda, jadąc z Krzeczyna Wielkiego w kierunku Lubina, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zatrzymał na jezdni swój pojazd. Zgłaszająca poinformowała, że mężczyzna prawdopodobnie zasłabł, bo nie ma z nim kontaktu. Policjant pilnie na miejsce skierował mundurowych z wydziału prewencji. Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, w kilka minut zjawili się przy poszkodowanym. Policjanci stwierdzili brak tętna u mężczyzny, brak oddechu, zasinienie twarzy i zanik funkcji życiowych. Natychmiast rozpoczęli reanimację na zmianę z ratownikami medycznymi z obsługi transportu medycznego, którzy zauważyli to zdarzenie.

Pomimo tego, że reanimacja trwała długo i działania ratunkowe nie dawały pozytywnych rezultatów, ani policjanci, ani medycy się nie poddawali. W trosce o życie tego mężczyzny wspólnie kontynuowali akcję ratunkową, aż do przyjazdu zespołu karetki pogotowia.

W chwili przyjazdu Zespołu Pogotowia Ratunkowego u mężczyzny zauważono powrót funkcji życiowych. Wrócił mu oddech. W tym momencie został przekazany w ręce załogi karetki, która zabrała kierowcę do lubińskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Stan lekarze oceniają jako dobry.

Policjanci po skończonej akcji ustalili i powiadomili rodzinę 63-latka.

Tylko szybka i fachowa pomoc przedmedyczna wykonana przez policjantów i ratowników, tak naprawdę uratowała życie tego człowieka. Ich profesjonalizm pozwolił na przewrócenie czynności życiowych mężczyzny.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony