Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował przechodnia oraz taksówkarza, trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty.

Data publikacji 27.07.2021

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gdańska, który zaatakował przypadkowego przechodnia, a następnie uderzył w twarz taksówkarza. Wstępne badania wykazały, że podczas zdarzenia sprawca był pod wpływem prawie 3 promili alkoholu oraz marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

W sobotę wieczorem na al. Grunwaldzkiej do policjantów ruchu drogowego podjechał taksówkarz, który powiedział, że przed chwilą pijany klient, którego wiózł, nie zapłacił mu za kurs oraz uderzył go w twarz, kiedy wysiadał z taksówki. Podczas przeszukania terenu, kilka minut później funkcjonariusze na al. Grunwaldzkiej zatrzymali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. W trakcie interwencji 28-latek z Gdańska był agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów, dlatego funkcjonariusze użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że chwilę wcześniej zatrzymany mężczyzna na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego zaatakował przypadkowego przedzachodnia. Sprawca zadał mu ciosy w głowę, na skutek czego 55-latek przewrócił się i doznał obrażeń głowy. Ranny mężczyzna został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala, a biegły określił, że na skutek ataku doznał on rozstroju zdrowia trwającego powyżej 7 dni.

Z uwagi na podejrzenie, że 28-letni sprawca mógł być pod wpływem środków odurzających, w szpitalu pobrano mu krew do badań. Wyniki wstępnych analiz wykazały, że w chwili zatrzymania podejrzany był pod wpływem marihuany oraz prawie 3 promil alkoholu.

Z uwagi na chuligański charakter czynu, prokurator podjął decyzję o objęciu ściganiem z urzędu przestępstwa naruszenia nietykalności, które popełnił 28-latek.

Wczoraj podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Teraz jego sprawa zostanie przekazana do prokuratury.

Za uszkodzenie ciała i spowodowanie rozstroju zdrowia na czas powyżej 7 dni grozi kara 5 lat więzienia. Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi do roku pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony