Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki oraz towary bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 28.07.2021

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla wspólnie z funkcjonariuszami opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 59-letniego mężczyznę. W jego miejscu zamieszkania oraz samochodzie funkcjonariusze znaleźli narkotyki, blisko 300 litrów alkoholu, ponad 51 tys. sztuk papierosów i prawie 8 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT mogły wynieść blisko 55 000 złotych.

Działania kryminalnych z kędzierzyńsko-kozielskiej policji związane z przeciwdziałaniem przestępczości narkotykowej doprowadziły funkcjonariuszy do 59-latka. Jak wynikało z ustaleń policjantów mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego miał posiadać narkotyki. Informacje te się potwierdziły.

Podczas wykonywanych czynności kryminalni znaleźli w pojeździe mężczyzny oraz w bębnie suszarki do ubrań w miejscu zamieszkania środki odurzające. Łącznie zabezpieczyli ponad 150 gramów marihuany i kilka gramów amfetaminy.  Dodatkowo w zajmowanym przez 59-latka garażu funkcjonariusze ujawnili blisko 300 litrów spirytusu,  ponad 51 tys. szt. papierosów i blisko 8  kg  tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Na miejscu policjanci współpracowali z  funkcjonariuszami opolskiej KAS, którzy oszacowali wartość zabezpieczonego towaru na 65 000 złotych. Uszczuplenia w podatku akcyzowym i podatku VAT mogły wynieść blisko 55 000 zł.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut związany z posiadaniem narkotyków. Dodatkowo w związku z  paserstwem akcyzowym Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne. Zatrzymanemu grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP w Opolu / kp)

  • krajanka tytoniu w worku
  • susz marihuany
  • kartony z alkoholem i papierosami, w głębi funkcjonariusz KAS
Powrót na górę strony