Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozytywna ocena za 100 zł

Data publikacji 15.05.2008

Zbulwersowana nauczycielka gimnazjum zgłosiła się do gdyńskiego komisariatu na Chyloni i poinformowała, że jeden z uczniów oferował jej 100 zł w zamian za uzyskanie pozytywnej oceny z geografii. 17-letni chłopak odpowie za próbę przekupstwa. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Wczoraj do komisariatu policji na Chyloni zgłosiła się nauczycielka jednego z gdyńskich gimnazjów i poinformowała, że w poniedziałek podczas lekcji jeden z uczniów chciał jej wręczyć 100 zł. W ten sposób próbował uzyskać pozytywną ocenę z geografii ponieważ groziło mu niesklasyfikowanie z tego przedmiotu.

17-latek podszedł do nauczycielki i pytając czy "może da się coś załatwić" położył pod dziennik banknot 50-złotowy. Zszokowana nauczycielka spytała go "co robi". Wówczas uczeń odpowiedział "co, za mało?" i położył następne 50 zł. Oburzona nauczycielka o całym zajściu poinformowała dyrekcję szkoły i policję.

Próba przekupienia osoby pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Powrót na górę strony