Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 15.05.2008

Policjanci z Bielan zatrzymali trzech chłopców i dziewczynkę którzy włamali się do "labiryntu" znajdującego się na placu zabaw w parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu. Nieletni uszkodzili jeden z jego elementów powodując straty w wysokości 3 tys. złotych. O ich dalszych losach zdecyduje sąd rodzinny.

Policjant i strażnik z patrolu szkolnego zwrócili uwagę na trzech chłopców i dziewczynkę na placu zabaw wewnątrz tzw. "labiryntu". Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co robią młodzi ludzie w miejscu przeznaczonym dla małych dzieci. Na widok radiowozu nieletni rzucili się do ucieczki. Daleko jednak nie uciekli, dwoje z nich zatrzymano. Mundurowi dokładnie przyjrzeli się wszystkim elementom, całej konstrukcji. Wówczas okazało się, że w jednym z elementów zamontowanych w labiryncie brakuje kolorowej piłki, która znajdowała się za szybą. Nieletni kijem zbili szybkę, aby móc wyjąć z "gry" interesujący ich element. Zatrzymani chłopcy, w trakcie rozmowy z policjantami, wskazali na pozostałą dwójkę, która towarzyszyła im tego dnia i brała udział w kradzieży piłki.

Kilka dni później cała czwórka była już w rękach policjantów z sekcji nieletnich. 14-letni Mateusz C., 13-letni Bartosz D., 14-letnia Marta M. i 12-letni Kamil P. wkrótce staną przed sądem rodzinnym. Właściciel uszkodzonej rzeczy wycenił wartość strat na około 3 000 złotych.
Powrót na górę strony