Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wydostali 14-miesięcznego chłopca z zatrzaśniętego auta

Data publikacji 28.07.2021

O nieszczęśliwym zbiegu okoliczności może mówić matka 14-miesięcznego dziecka, która zatrzasnęła chłopca wraz z kluczykami w samochodzie. Policjanci łomżyńskiej patrolówki wybili szybę w kia i wydostali dziecko. Dzięki temu chłopiec bezpiecznie trafił pod opiekę mamy.

Wczoraj (27.07.2021) około godziny 13.00 dyżurna łomżyńskiej Policji otrzymała zgłoszenie, że na parkingu przed jednym z bloków w Łomży kobieta zatrzasnęła w samochodzie kluczyki wraz ze swoim 14-miesięcznym dzieckiem. Jak ustalili mundurowi, matka położyła klucze od auta razem z torebką na przednim fotelu i poszła włożyć dziecko do fotelika. W momencie, kiedy zamknęła tylne drzwi kia, zamki w samochodzie się zablokowały. Matka, widząc powagę sytuacji zadzwoniła pod numer alarmowy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z łomżyńskiej patrolówki. Z uwagi na wysoką temperaturę oraz zagrożenie życia 14-miesięcznego chłopca, policjanci wybili boczną szybę w samochodzie i bezpiecznie je wydostali. Dziecko trafiło pod opiekę mamy.

Pamiętajmy!

Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

(KWP w Białymstoku / kp)

Powrót na górę strony