Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany dzięki systemowi eCall

Data publikacji 29.07.2021

Jastrzębscy policjanci zatrzymali kierującego fordem, który zdecydował się na jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u 45-latka 3,6 promila alkoholu. Szybka interwencja mundurowych była możliwa dzięki systemowi eCall, który po wystrzale dwóch poduszek powietrznych powiadomił operatora numeru 112 o zaistniałym zdarzeniu.

Wczoraj około godziny 23.40 oficer dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że na ulicy Klubowej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do zdarzenia drogowego. Powiadomienie nastąpiło dzięki systemowi eCall, który po wystrzale dwóch poduszek powietrznych w samochodzie ford, powiadomił operatora numeru alarmowego 112 o zaistniałym zdarzeniu. Na miejsce natychmiast udali się policjanci. Wywiadowcy niedaleko miejsca wskazanego przez GPS zauważyli pojazd w rowie. Policjanci z drogówki przebadali 45-latka na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało u niego 3,6 promila alkoholu. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny. Za jazdę pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Szybka interwencja mundurowych, a tym samym zatrzymanie pijanego kierowcy było możliwe dzięki informacji z systemu eCall.

Przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona, to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony