Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzanie na wzniesieniu w kamerze Speedu

Data publikacji 30.07.2021

Kamera radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed nagrała kierowcę mercedesa, który wyprzedzał samochody na wzniesieniu. Zakończył ten manewr dopiero za wierzchołkiem wzniesienia. Do tego zdarzenia doszło na krajowej ósemce między Białymstokiem a Augustowem. Kierowcą okazał się obywatel Bułgarii, który za swój manewr został ukarany mandatem karnym.

Do niebezpiecznego manewru wyprzedzania doszło tydzień temu w piątek na krajowej ósemce w rejonie Przewalanki. Kamera radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed nagrała kierowcę mercedesa, który jadąc od Białegostoku w kierunku Augustowa wyprzedzał samochody na wzniesieniu. Zakończył ten manewr dopiero za wierzchołkiem wzniesienia, gdy z przeciwnego kierunku nadjeżdżały już inne pojazdy. Chwilę później mercedes został zatrzymany do kontroli przez policjantów z drogówki. Jego kierowcą okazał się obywatel Bułgarii, który za swój manewr został ukarany wysokim mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że nieprawidłowe wyprzedzanie jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tylko w pierwszym półroczu tego roku z tego powodu doszło na podlaskich drogach do 13 wypadków drogowych. Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i kierowanie się rozsądkiem na drodze.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.61 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.79 KB
    Deskrypcja tekstowa.
Powrót na górę strony