Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skakali po samochodach

Data publikacji 15.05.2008

Policjanci z Krosna zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy po koncercie muzycznym zniszczyli trzy samochody. Obaj byli pijani, agresywni i wulgarni. Nie chcieli też podać mundurowym swoich danych osobowych. 19-letni wandale są w trakcie zdawania egzaminów maturalnych.

Wczoraj, kilkanaście minut przed północą, policjanci zostali powiadomieni o dwóch młodych mężczyznach skaczących po karoseriach samochodów. Wandali próbował obezwładnić świadek zdarzenia, ale sam nie mógł sobie poradzić z dwójką rozwydrzonych młodzieńców. Chuligani uciekli wzdłuż płynącej w pobliżu Wisłoki.

Skierowani na miejsce policjanci sekcji patrolowo-interwencyjnej dostrzegli obydwu mężczyzn w rejonie ulicy Asnyka. Obaj mieli mokre ubrania, a ich rysopisy były zgodne z tymi, które przekazał świadek zdarzenia. Mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Wobec policjantów byli wulgarni i agresywni. Do ich obezwładnienia niezbędne było użycie siły i kajdanek. Zatrzymani nie chcieli podać swoich danych osobowych i odmówili poddania się badaniu stanu trzeźwości. Po potwierdzeniu przez świadka, że są to sprawcy uszkodzenia samochodów, obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Swoje dane personalne podali dopiero dzisiaj rano, kiedy wytrzeźwieli. Okazało się, że mają po 19 lat i są mieszkańcami powiatu bieszczadzkiego. Do Krosna przyjechali na koncert znanego zespołu. Są kolegami z tej samej klasy i właśnie zdają maturę w jednej ze szkół w Ustrzykach Dolnych. Jutro mają kolejny egzamin.

Efekt ich chuligańskiego wybryku to zdewastowane opel corsa, ford escort i daewoo tico. W autach rozbite zostały przednie szyby oraz pozaginane elementy karoserii. Aktualnie trwa szacowanie strat. Za zniszczenie mienia, obydwu nastolatkom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Odpowiedzą również za odmowę podania danych
osobowych funkcjonariuszom Policji.

Powrót na górę strony