Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

33 i 40-latek odpowiedzą za spalenie trzech samochodów w Wejherowie

Data publikacji 30.07.2021

Kryminalni zatrzymali 33 i 40-letnich mężczyzn, którzy podpalili samochód, w wyniku którego spaleniu uległy dodatkowo dwa sąsiednie samochody. Mężczyźni po podpaleniu uciekli z miejsca zdarzenia. Zostali wczoraj przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące spowodowania zniszczenia mienia. Za ten nieodpowiedzialny czyn może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około 3:00 w nocy z 26 na 27 lipca 2021 roku w Wejherowie na Osiedlu Kaszubskim, gdzie spłonęły trzy samochody stojące na parkingu. Na miejscu policjanci w wyniku przeprowadzonych czynności, ustalili, że mogło dojść do podpalenia volkswagena. W wyniku pożaru zapaliły się także dwa sąsiednie samochody: ford i audi. Dwa z samochodów prawdopodobnie nie nadają się do dalszej eksploatacji, gdyż uległy zniszczeniu. Straty zostały oszacowane na kwotę prawie 25 tys. zł.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. W wyniku pracy nad sprawą ustalili tożsamość sprawców, których zatrzymali wczoraj. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu w wieku 31 i 40 lat. Wczoraj zostali przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty dotyczące zniszczenia mienia wspólnie i w porozumieniu. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

  • dwaj policjanci praowadzą zatrzymanego mężczyznę korytarzem
  • dwaj policjanci praowadzą zatrzymanego mężczyznę korytarzem
Powrót na górę strony