Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pojechali tylko podziwiać widoki

Data publikacji 15.05.2008

Warmińsko-mazurscy policjanci, strażacy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej po informacji o zaginięciu 7-letniego chłopca rozpoczęli poszukiwania. Po godzinie poszukiwań dzieci odnalazł wujek chłopca. Jak się okazało 7-latek wraz z młodszą o rok koleżanką wybrali się na wycieczkę rowerową, aby podziwiać widoki.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 19:00 oficer dyżurny komendy powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony o zaginięciu 7-letniego chłopca. Policję powiadomiła zaniepokojona matka chłopca.

Natychmiast do poszukiwań zostali skierowani wszyscy policjanci i strażacy będący wówczas w służbie. Do udziału w akcji przygotowywała się także kompania oddziału prewencji Policji z Olsztyna i dwa plutony Straży Granicznej. Na polecenie wojewody warmińsko – mazurskiego czekał w pogotowiu helikopter z kamerą termowizyjną.

Tym czasem 7-latek i jego o rok młodsza koleżanka wyruszyli na dziecięcych rowerkach do oddalonego o kilka kilometrów Reszla, aby podziwiać widoki. Po godzinie od zgłoszenia zaginięcia wujek chłopca zauważył dzieci i odwiózł je do domu. Mama 6-letniej dziewczynki dopiero od policjantów dowiedziała się, że córka wybrała się na przejażdżkę.

Policjanci przypominają, że dzieci do lat 7 muszą stale znajdować pod opieką osoby dorosłej.

Powrót na górę strony