Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po raz kolejny, po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 30.07.2021

To nie pierwszy przypadek, kiedy Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku po służbie, w drodze do domu ujawnił nietrzeźwego kierującego. To kolejne zatrzymanie obywatelskie jest przykładem jak w rzeczywistości nadkom. Jakub Komorowski dba o bezpieczeństwo, nawet kiedy znajduje się poza służbą. Tym razem nie dopuścił do dalszej jazdy kierującego osobowym volvo, który wsiadł do auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Wczoraj, po godzinie 17:00 naczelnik otwockiej drogówki jadąc prywatnym samochodem przez miejscowość Nowa Iwiczna (gm. Lesznowola) zauważył volvo, którego kierowca nie mógł utrzymać prostego toru jazdy. Jadąc slalomem przez dwa pasy ruchu stwarzał zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie funkcjonariusz wykorzystał sytuacje, wyprzedził volvo i w bezpiecznym miejscu zatrzymał pojazd, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Gdy otworzył drzwi samochodu poczuł wyraźną woń alkoholu, więc natychmiast wyjął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił dyżurnego miejscowej policji.

Po upływie kilku minut na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji w Lesznowoli. Jak się okazało, za kierownicą volvo znajdował się obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem zaskoczyło funkcjonariuszy, mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz nie uniknie odpowiedzialności karnej za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

To nie pierwszy przypadek jak Naczelnik otwockiej drogówki ujawnił w czasie wolnym od służby nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz swoją czujnością po raz kolejny uchronił przed możliwą tragedią samego kierowcę, jak również i innych uczestników ruchu. Nadkom. Jakub Komorowski swoim podwładnym podkreśla, że wsiadanie za kierownicę auta po alkoholu to bezmyślność kierowcy. Reakcja na takie zachowanie powinna być zdecydowana i szybka, gdyż nietrzeźwy kierowca stwarza poważne zagrożenie na drodze.

Policjanci apelują o rozsądek i prowadzenie pojazdu w stanie absolutnej trzeźwości.

(KSP / kp)

Powrót na górę strony