Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego człowieka

Data publikacji 30.07.2021

Policjanci z myszkowskiej patrolówki w ostatniej chwili uratowali 66-letniego mężczyznę. Wyciągnęli z wody tonącego i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki reakcji świadków, mundurowi mogli błyskawicznie przeprowadzili akcję ratunkową, ratując ludzkie życie.

Oficer dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rzece Warcie w Myszkowie przy ulicy Pułaskiego tonie mężczyzna. Patrol mundurowych błyskawicznie zjawił się na miejscu. Od razu zauważyli, że pływak nie jest w stanie utrzymać głowy nad lustrem wody. Nie zastanawiając się ani chwili dłużej, podjęli akcję ratunkową i tuż przy śluzie ujścia wody wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Okazało się, że uratowany 66-letni mieszkaniec Myszkowa, spacerując przy brzegu, poślizgnął się i wpadł do wody. Będąc pod wpływem alkoholu, nie umiał o własnych siłach wydostać się na brzeg. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Jeden z interweniujących policjantów posiada uprawnienia ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i sternika motorowodnego. Od 9 lat, co roku w sezonie letnim, pełni służbę w Posterunku Wodnym w Poraju. Takich sytuacji w swojej karierze policyjnej miał już kilka. Oby było ich jednak jak najmniej.

(KWP w Katowicach / kp)

Powrót na górę strony