Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdewastował ławki

Data publikacji 15.05.2008

W trybie przyspieszonym sąd wydał wyrok w sprawie chuligana z Białołęki. Pijany 21–letni mężczyzna podczas nocnego spaceru zniszczył na ulicy Światowida dwie ławki, których wartość oszacowano na kwotę około 900 złotych. Piotr A. usłyszał wyrok sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i dozór kuratora.

Wszystko wydarzyło się około godziny 1.00 w nocy. Policjanci z Białołęki otrzymali informację o dwóch pijanych mężczyzn spacerujących przy ul. Światowida, a jeden z nich niszczy ławki. Chuligańskie wybryki mężczyzny zauważył pracownik monitoringu, który przekazał informację dyżurnemu jednostki.

Policjanci błyskawicznie zjawili się na miejscu. Zatrzymali 21-letniego Piotra A, który jak się okazało zniszczył dwie stojące na drodze jego spaceru ławki. Młody człowiek trafił do komendy przy ul. Myśliborskiej. Tu badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu we krwi.

21–latek za swój chuligański wybryk trafił do sądu w trybie przyspieszonym. Decyzją sądu Piotr A. został skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i dozór kuratora. Mężczyzna ponadto zobowiązał się do naprawienia uszkodzonych ławek. Właściciel określił wartość ich uszkodzenia na kwotę 900 złotych. Był to pierwszy konflikt z prawem 21-latka.

Powrót na górę strony