Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kieszonkowcy wpadli w pociągu

Data publikacji 15.05.2008

Policjanci zatrzymali młodą kobietę i starszego mężczyznę, którzy okradali podróżnych w pociągu. Łupem przestępców padła gotówka i dokumenty. Teraz kieszonkowcom może grozić 5 lat więzienia.

Dzisiaj w nocy w ręce katowickich stróżów prawa wpadli kieszonkowcy: 61-letni mieszkaniec Łomży i jego 23-letnia wspólniczka. Ich ofiarą padł 35-letni pasażer, który podróżował pociągiem relacji Warszawa - Wiedeń. Podczas postoju pociągu na stacji w Katowicach mężczyzna zorientował się, że skradziono mu portfel, który był schowany w tylnej kieszeni spodni. O kradzieży natychmiast poinformował policjantów z katowickiego oddziału prewencji, którzy patrolowali peron.

Funkcjonariusze razem z poszkodowanym rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W toalecie jednego z wagonów zatrzymali 23-letnią złodziejkę. Kobieta trzymała w ręku skradziony portfel, w którym znajdowało się 500 euro. Wtedy okazało się, że złodziejka ma wspólnika – 61-letniego mężczyznę, który obserwował korytarz wagonu.
Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Wszystkim zatrzymanym kieszonkowcom grozi kara 5 lat więzienia.
Powrót na górę strony