Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał porsche 154 km/h w obszarze zabudowanym. Zatrzymali go policjanci z Grupy SPEED

Data publikacji 04.08.2021

Lekkomyślny 40-latek rozpędził swoje auto do ponad 150 km/h na jednej z ulic w Ełku, przekraczając dozwoloną prędkość o 84 km/h. Mężczyzna już wcześniej w tym roku stracił prawo jazdy za przekroczenie limitu 24 punktów karnych. Teraz za rażące naruszenie przepisów prawa ruchu drogowego oraz realne zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego odpowie przed sądem.

Ełcki patrol drogówki z Grupy Speed ujawnił i za pomocą wideorejestratora nagrał wykroczenia, popełnione w mieście przez kierującego samochodem osobowym marki Porsche. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej na ul. Przemysłowej. Za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Mężczyzna jadąc lewym pasem ruchu w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, jechał z prędkością 154 km/h. Kierujący wyprzedzając inne prawidłowo jadące pojazdy w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych, stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa.

Okazało się, że 40-latek już wcześniej w tym roku stracił uprawnienia do kierowania, za przekroczenie limitu 24 punktów karnych. Mężczyzna ma na swoim koncie liczne wykroczenia drogowe, między innymi przekraczanie prędkości, wyprzedzanie na skrzyżowaniu, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Teraz za swoje niebezpieczne zachowanie na drodze mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny do 5 000 zł lub kara aresztu. Mężczyzna nieprędko też odzyska prawo jazdy.

Na poniższym nagraniu pochodzącym z policyjnego wideorejestratora widoczny jest samochód jadący z nadmierną prędkością, pomiar prędkości wykonany przez urządzenie i moment zatrzymania auta do kontroli przez policjantów.

Film Nagranie z wideorejestratora

Opis filmu: Nagranie z wideorejestratora. Samochód jadący drogą i zatrzymany do kontroli przez policjantów

Pobierz plik Nagranie z wideorejestratora (format mp4 - rozmiar 19.2 MB)

Brawura i lekceważenie przepisów, w tym przekraczanie dopuszczalnej prędkości - to kluczowe czynniki wpływające na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Żeby przeciwdziałać tym zjawisko powołane zostały specjalne grupy policjantów drogówki. Pierwsza Grupa "SPEED" powstała w stołecznej komendzie pod koniec 2018 r. Ta formuła sprawdziła się do tego stopnia, że od lipca 2019 r. w każdej komendzie wojewódzkiej Policji działa taka grupa, której zadaniem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze.

(aj/tm)

Powrót na górę strony