Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli poszkodowanym w zdarzeniu drogowym

Data publikacji 04.08.2021

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, przejeżdżając przez Uherce Mineralne, zauważyli dwa uszkodzone pojazdy. Na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych dlatego policjanci ruszyli z pomocą. Zaopatrzyli 8-letnią dziewczynkę i monitorowali jej stan zdrowia do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Trzech funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, którzy w okresie wakacyjnym wspierają policjantów z Posterunku Policji w Polańczyku, przejeżdżając przez Uherce Mineralne zauważyli dwa uszkodzone pojazdy.

Jak się okazało najechali oni na zdarzenie drogowe, do którego doszło w poniedziałek około godz. 17.00. Jak ustalili, przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze przez 19-latka kierującego bmw, który uderzył w tył audi.

Na miejscu nie było jeszcze służb ratowniczych, dlatego policjanci zaczęli udzielać pomocy poszkodowanym. W jednym z samochodów podróżowała kobieta z dwójką małych dzieci. Jej 8-letnia córka skarżyła się na ból pleców. Funkcjonariusze fachowo udzielili dziewczynce pierwszej pomocy przedmedycznej i monitorowali jej stan zdrowia do czas przyjazdu ratowników.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny.

Kierujący bmw, który był sprawcą kolizji, został ukarany mandatem.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony