Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

71-latek stracił prawo jazdy, bo przewoził pasażerów na taboretach i skrzynkach z malinami

Data publikacji 04.08.2021

Wczoraj policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę busa, który przewoził o 7 osób więcej, niż zarejestrowany był pojazd. Pasażerowie siedzieli w części towarowej na taboretach i skrzynkach z malinami. Kierowca został ukarany mandatem karnym oraz zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj wieczorem w gminie Borzechów policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli kierującego busem. Jak się okazało, w mercedesie w części ładunkowej przebywało 7 osób, które siedziały na skrzynkach z malinami i taboretach. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że pojazd zarejestrowany jest na dwie osoby. W związku z powyższym policjanci nałożyli mandat karny na 71-letniego kierowcę oraz zatrzymali prawo jazdy na 3 miesiące. Pasażerowie, którzy podróżowali „ponad stan”, musieli odjechać z miejsca kontroli innym samochodem.

Przypominamy, że osoby podróżujące w przestrzeni ładunkowej, na niestabilnych siedziskach, bez pasów bezpieczeństwa są szczególnie narażone na ewentualne skutki wypadku drogowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego przewożenie więcej osób, niż jest określone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy oraz wysokim mandatem.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony