Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzanie na krajowej ósemce w kamerze grupy Speed

Data publikacji 04.08.2021

Policjanci z podlaskiej grupy Speed tym razem nagrali kamerą nieoznakowanego radiowozu niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy volkswagena. Obywatel Litwy na krajowej ósemce wyprzedził tira nie stosując się do obowiązującego oznakowania. Kierowca za swój manewr został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Do niebezpiecznego wyprzedzania doszło na krajowej ósemce między Białymstokiem a Augustowem w Skindzierzu. W ostatni poniedziałek lipca policjanci z podlaskiej grupy Speed jadąc nieoznakowanym radiowozem nagrali kierowcę volkswagena, który wyprzedził tira łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. Jak się okazało pojazdem kierował obywatel Litwy. Kierowca zlekceważył znak P-4 "linia podwójna ciągła" oraz znak C-9 "nakaz jazdy z prawej strony znaku". Bezpośrednio po tym manewrze pojazd został zatrzymany do kontroli, a kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych.

Policjanci przypominają, że droga krajowa numer 8 między Białymstokiem a Augustowem jest jedną z najniebezpieczniejszych dróg w regionie. W przeszłości dochodziło na niej do wielu tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zgłaszanie pod numerem alarmowym niebezpiecznych manewrów kierowców.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.8 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony