Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Opanowali pożar

Wczoraj w jednej z kamienic w centrum miasta wybuchł pożar. Na miejscu szybko pojawili się policjanci z kieleckiego oddziału prewencji. Wraz z mundurowymi z komisariatu trzeciego ewakuowali mężczyznę próbującego ugasić ogień. Policjanci opanowali pożar za pomocą gaśnicy zabranej z radiowozu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Niepokojące zgłoszenie dotarło do policjantów przed godziną 16:00. Doszło do pożaru w jednej z kamienic w ścisłym centrum miasta. Już po minucie na miejsce dotarli policjanci kieleckiego oddziału prewencji. Dowiedzieli się, że pożar wybuchł na ostatnim piętrze kamienicy. Mundurowi zabrali z radiowozu gaśnicę i bez wahania pobiegli na ratunek.

W środku mieszkania i na korytarzu był gęsty dym, z jednego z pomieszczeń wydobywały się płomienie. Przebywający tam mężczyzna, jak się potem okazało – sąsiad, bezskutecznie próbował gasić ogień. Policjanci ewakuowali 73-latka w bezpieczne miejsce. Jeden z mundurowych opanował pożar za pomocą gaśnicy zabranej wcześniej z radiowozu.

Kiedy na miejsce dotarli strażacy, przejęli działania gaśnicze. Policjanci zaopiekowali się 73-latkiem, który na szczęście nie wymagał opieki lekarskiej. Na zewnątrz znajdowali się także najemcy mieszkania – dwoje 29-latków i 4-letni chłopiec. Mama i dziecko w pośpiechu opuszczali mieszkanie, nie zdążyli nawet ubrać czegoś ciepłego. Policjanci zapewnili rodzinie schronienie i komfort termiczny zapraszając ich do radiowozu. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że wszystko skończyło się na stratach materialnych. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

(KWP w Kielcach / kp)

  • wnętrze mieszkania zniszczone przez pożar
  • radiowóz policyjny i wóz strażacki przed budynkiem
Powrót na górę strony