Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwo na policjanta

Data publikacji 06.08.2021

Kryminalni z komendy miejskiej i wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego za udział w oszustwie na policjanta. Ofiarą oszustwa, który uwierzył, że bierze udział w tajnej akcji Policji padł emeryt z Lublina tracąc 45 tysięcy złotych. 26-latek zostanie doprowadzony dziś do prokuratury. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

To już kolejna osoba zatrzymana przez policjantów z powołanej grupy śledczej do sprawy oszustwa metodą na „policjanta”. Do tego przestępstwa doszło w marcu bieżącego roku. Sprawcy zadzwonili do jednego z mieszkańców Lublina. W trakcie rozmowy przekonali emeryta, że ktoś planuje włamanie do jego domu. Mężczyzna, wierząc w to, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji przekazał podstawionemu funkcjonariuszowi wszystkie oszczędności. Łupem sprawców padło 45 tysięcy złotych.

Biorący udział w oszustwie 26-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego został ustalony i zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością przeciwko mieniu KMP w Lublinie oraz kryminalnych z KWP w Lublinie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Okazało się, że dodatkowo poszukiwany był przez policjantów z Warszawy za inne popełnione przestępstwo. Dziś 26-latek zostanie doprowadzony do prokuratury.

Niespełna dwa tygodnie temu kryminalni zatrzymali w tej sprawie 46-letniego mieszkańca Gryfic. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony