Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Jelcza-Laskowic i Oławy odzyskali auto za 300 tys. zł

Data publikacji 09.08.2021

Wspólne działania policjantów z Jelcza-Laskowic i Oławy doprowadziły do zatrzymania mieszkańca powiatu żarskiego, podejrzanego o kradzież z włamaniem do Audi A8, o wartości 300 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradzione auto i przekazali je właścicielowi. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Pod koniec lipca br. oławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu Audi A8 o wartości 300 tysięcy złotych z terenu firmy zajmującej się między innymi sprzedażą i przechowywaniem aut. Policjanci pionu kryminalnego z komisariatu w Jelczu Laskowicach podjęli szeroko zakrojone czynności operacyjne, do których włączyli się kryminalni z Oławy.

W wyniku tych działań ustalono, że 29-letni mieszkaniec powiatu żarskiego włamał się do pojazdu, będącego własnością firmy leasingowej, poprzez otworzenie drzwi auta zapasowym kluczem i pojechał nim do jednej z nadmorskich miejscowości. W ślad za nim udali się funkcjonariusze pracujący nad sprawą i dzięki pomocy funkcjonariuszy z Kamieńca Pomorskiego zabezpieczyli skradzione auto i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy i wyjaśnienia podejrzanego pozwoliły prokuraturze na zastosowanie wobec sprawcy przestępstwa środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Za popełnione przestępstwo 29-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony