Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Małopolscy policjanci zlikwidowali kolejny narkobizes

Data publikacji 09.08.2021

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z wielickimi kryminalnymi zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich, zabezpieczyli niemal 14,5 kg suszu marihuany i zatrzymali dwóch mężczyzn zaangażowanych w narkobiznes.

Kilka dni temu, małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop dwóch amatorów środków odurzających, działających na terenie powiatu wielickiego. Doskonałe rozpoznanie operacyjne pozwoliło kryminalnym na zatrzymanie mężczyzn, odpowiedzialnych za czarnorynkowy biznes, zlikwidowanie plantacji konopi oraz zabezpieczenie znacznych ilości narkotyków.

Wieczorem 4 sierpnia br., w wyniku skoordynowanych działań małopolscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z KPP w Wieliczce zatrzymali 31-latka, który na piętrze domu w powiecie wielickim uprawiał konopie indyjskie. W wyniku przeszukania pomieszczeń kryminalni natrafili na namioty, infrastrukturę służącą do uprawy nielegalnych roślin, a także 21 krzewów konopi indyjskich, będących w różnych fazach wzrostu. Policjanci zabezpieczyli również  niemal 14,5 kg suszu marihuany.

W tym samym czasie, w ręce stróżów prawa wpadł drugi amator środków odurzających, 32-letni krakowianin, który przyjechał w odwiedziny do swego kompana. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli ponad 103 g ziela konopi indyjskich.

Obaj mężczyźni trafili do wielickiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, a młodszy  dodatkowo usłyszy zarzut  za niedozwolone wytwarzanie znacznych ilości narkotyków.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego (w kwocie 30 tys. zł oraz 10 tys. zł) oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony