Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej na drodze - policjanci poza służbą zatrzymali pijanych kierowców

Data publikacji 10.08.2021

W minionym tygodniu dzielnicowy z Reska oraz policjant z łobeskiej „drogówki” zatrzymali nietrzeźwych kierowców zapobiegając tym samym ewentualnej tragedii na drodze.

4 sierpnia br. dzielnicowy z Reska asp. Dawid Banaszak po zakończonej służbie w godzinach popołudniowych wracał swoim prywatnym samochodem do domu. Na drodze Runowo Pomorskie- Sielsko zauważył pojazd marki Opel Corsa. Sposób jazdy wzbudził w dzielnicowym podejrzenie, że kierowca Opla jest nietrzeźwy. W związku z powyższym dzielnicowy postanowił uniemożliwić dalszą jazdę zatrzymując swój samochód w poprzek drogi. Kierujący zatrzymał się na poboczu drogi. Po przybyciu patrolu Policji potwierdziły się podejrzenia asp. D. Banaszaka, gdyż okazało się, że 74 -letni mieszkaniec gminy Węgorzyno jest nietrzeźwy.

Z kolei 6 sierpnia br. w godzinach nocnych w swoim wolnym czasie policjant ORD, st. post. Tomasz Majkowski przebywał na plaży w Węgorzynie i zauważył, że jeden z mężczyzn, który uprzednio spożywał alkohol wsiada za kierownicę pojazdu marki Honda Civic. Funkcjonariusz pobiegł za mężczyzna, by uniemożliwić mu jazdę. Po około 500 metrach policjant dobiegł do pojazdu, otworzył drzwi i wyciągnął kluczyk ze stacyjki uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Węgorzyna jest w stanie nietrzeźwości.

Postawa policjantów potwierdziła, że policjantem jest się nie tylko na służbie.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony