Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc na urlopie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 11.08.2021

Kielecki policjant przebywający na urlopie, podczas podróży prywatnym samochodem zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Zatrzymany na trasie do Pińczowa 32-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Wtorkowe popołudnie dla policjanta kieleckiego oddziału prewencji, który przebywał na urlopie wypoczynkowym, okazało się bardzo aktywne pod względem wykonywanego zawodu. Funkcjonariusz wraz z żoną, również policjantką, podróżowali swoim samochodem w kierunku Pińczowa. W pewnym momencie, na trasie pomiędzy miejscowościami Włoszczowice i Kije zauważyli dostawczego opla. Samochód ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ jego kierujący nie panował nad pojazdem, bezustannie zmieniał kierunek jazdy „wężykując”, co sugerowało, że może być pod wpływem alkoholu.

Kierujący swoim prywatnym samochodem policjant postanowił działać. Po chwili zatrzymał dostawczaka do kontroli, okazał legitymację i wyjaśnił mężczyźnie powód interwencji. Wezwany patrol umundurowanych funkcjonariuszy z Pińczowa po chwili był na miejscu. Mundurowi potwierdzili słuszność podjętych działań. Badanie na miejscu wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

32-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego stracił prawo jazdy, a jego auto odholowano. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem.

(KWP w Kielcach / ik)
 

  • Policyjny radiowóz nieoznakowany z włączonym światłem błyskowym koloru niebieskiego przedstawiony od tyłu.
  • Samochód dostawczy koloru białego stoi obok samochodu typu laweta przygotowujący się do wjazdu na lawetę.
Powrót na górę strony